Topenářství

Provádíme kompletní rozvody pro topení nejčastěji pro výborné technické vlastnosti z mědi, jinak z plastu či kovu. Součástí rozvodů montujeme všechny potřebné prvky a armatury – čerpadla, expanzní nádoby, ventily, pojistné armatury, výměníky a další nutné pro správné fungování systému. Součástí rozvodů děláme také přípojky pro otopná tělesa, koupelnové žebříky, podlahové konvektory. Také provádíme rozvody pro připojení ohřívačů vody, topidel.

Realizujeme dodávku a montáž kotlů na plyn, pevná paliva či elektrokotle v různých provedeních stacionární, závěsné, kondenzační atd. Součástí montáže kotlů zajišťujeme uvedení do provozu, potřebné revize, osvědčení, zaškolení, dodávku a montáž odkouření u automatických kotlů i dodávku pelet.

Jsme v kontaktu s výrobci, proto můžeme zajistit potřebný servis a další služby. Největší zkušenosti máme s výrobky firmy Vaillant a Atmos, dále, Dakon, Junkers, Protherm, Viadrus.

Zajišťujeme dodávku a montáž otopných těles všech typů včetně potřebných armatur, termostatických hlavic, termostatů. Součástí práce je nadimenzování, nastavení a vyregulování veškerých součástí daného topného systému. Používáme nejčastěji výrobky následujících výrobců: Heimeier, Korado, Isan, Ivar, Viega, Honeywell.

V dnešní době součástí každé koupelny je otopný žebřík, proto dodáváme a montujeme žebříky nejrůznějších velikostí, tvarů a barev včetně dalšího příslušenství např. elektrické topné tyče s možností termostatu. Nejčastěji realizujeme žebříky výrobců: Korado, Isan, P.M.H.

Bohaté zkušenosti máme s realizací podlahového topení, kde se zaměřujeme na systém Giacomini, Ivar  včetně všech potřebných součástí systému. Podlahové či stěnové vytápění nabízí celou řadu výhod, a proto se dnes již běžně používá alespoň jako doplněk klasického vytápění nebo zcela nahrazuje právě klasické vytápění. Podlahové topení jsme schopni realizovat od malých ploch bytů, rodinných domů až po velké plochy administrativních budov. V případě zájmu, jsme schopni poskytnou další informace a předložit nabídku a realizaci tohoto druhu vytápění. Kromě uvedeného systému můžeme dodat i systémy dalších výrobců jako Rehau.

V poslední době se zvyšuje zájem o systémy obnovitelné energie a to hlavně solární systémy, a proto i zde jsme schopni nabídnou realizaci solárního systému pro vytápění, ohřev teplé užitkové vody, ohřev bazénu a jejich možné kombinace. Také výrobci neustále rozšiřují svojí nabídku, a proto je možno zvolit vhodný systém dle vlastní potřeby a způsobu využívání a tím dosáhnout úspory oproti klasických možnostem. V současné době je možno při splnění kritérií získat dotace právě na tento druh vytápění či ohřevu vody a tím ještě více uspořit. Máme zkušenosti s realizací solárního systému firmy Vaillant, Thermosolar, ale je možné realizovat i od jiných výrobců.

Uvedený přehled naší činnosti je možno v případě domluvy rozšířit o další potřebné úkony. Uvedené systémy vytápění můžeme realizovat od malých až po větší zakázky.

Realizace kteréhokoliv systému vytápění zahrnuje veškeré potřebné činnosti a úkony včetně koordinace se zákazníkem, zajištění revizí, provedení zkoušek, nastavení a vyregulování systému, případné zaškolení a poučení o používání a vyřízení administrativních náležitostí. V případě spuštění programu Zelená úsporám i zajištění projektu k získání dotace.

Topenářské služby:

 • navržení a montáž topení
 • rekonstrukce topení
 • podlahové topení
 • montáž radiátorů
 • montáž koupelnových žebříků
 • instalace rozvodů topení
 • opravy rozvodů topení
 • prodej a instalace kotlů na biomasu, fosilní paliva a plyn
 • výměna kotlů a odborné poradenství
 • opravy topných systémů
 • montáž a poradenství ke kotlům dotovaných z programu Zelená úsporám
 • montáž krbů a krbových vložek